Almar Sport - organizator turniejów piłkarskich

14-15 września 2013 Niechorze - III Mistrzostwa Polski Branży Chemicznej i Farmaceutycznej w piłce nożnej

« powrót

III Mistrzostwa Polski Branży Chemicznej i Farmaceutycznej
 w piłce nożnej – Niechorze 2013

W dniach 14-15 września 2013r. w Rewalu, Pobierowie i Niechorzu, odbyły się „VII Międzybranżowe Mistrzostwa Polski Firm i Zakładów Pracy” w piłce nożnej. W zawodach tych udział wzięło aż 80 drużyn. Był to największe tego typu turniej piłkarski, jaki kiedykolwiek odbył się w naszym kraju. W ramach Międzybranżowych Mistrzostw Polski, rozegrano jednocześnie III Mistrzostwa Polski Branży Chemicznej i Farmaceutycznej. Do zawodów tych zgłosiło się 12 zespołów, które rywalizowały w czterech grupach. Awans do półfinału mistrzostw wywalczyli zwycięzcy grup: Sandoz Polska, Apotex, AC Revalid i Gedeon Richter.  W meczach półfinałowych Apotex pokonał 5-0 zespół Sandoz Polska a Gedeon Richter zwyciężył w rzutach karnych zespół AC Revalid. W normalnym czasie gry padł wynik bezbramkowy. W finale mistrzostw, Apotex pokonał 1-0 zespół Gedeon Richter. Trzecie miejsce zdobyła debiutująca w mistrzostwach drużyna AC Revalid, która zwyciężyła doświadczoną drużynę Sandoz Polska.
O bardzo wyrównanym poziomie drużyn występujących w mistrzostwach świadczy fakt, że w czwórce najlepszych drużyn z branży chemicznej zabrakło zespołu PCC Rokita Brzeg Dolny, która w fazie grupowej mistrzostw przegrała z zespołem Gedeon Richter. Zespół z Brzegu Dolnego uzyskał jednak awans do dalszej fazy Międzybranżowych MP Firm i Zakładów Pracy, gdzie zaprezentował się doskonale zajmując trzecie miejsce wśród 80-ciu zespołów.
Dziękując wszystkim drużynom za uczestnictwo w zawodach, zapraszamy jednocześnie na kolejne turnieje organizowane przez firmę Almar-Sport. Halowa edycja Mistrzostw Polski Branży Chemicznej i Farmaceutycznej w piłce nożnej, odbędzie się w lutym 2014r. O miejscu organizacji mistrzostw poinformujemy wkrótce.