Almar Sport - organizator turniejów piłkarskich

03-04 marca 2012 Kraków - VII Mistrzostwa Polski Stref Ekonomicznych w halowej piłce nożnej

« powrót

VII Mistrzostwa Polski Stref Ekonomicznych
w halowej piłce nożnej Kraków 2012

W dniach 03-04 marca 2012r. w Krakowie odbyły się „VII Międzybranżowe Mistrzostwa Polski Firm i Zakładów Pracy” w halowej piłce nożnej. W zawodach tych uczestniczyła rekordowa ilość 64 drużyn. W ramach Międzybranżowych Mistrzostw Polski, rozegrano jednocześnie Mistrzostwa Polski Stref Ekonomicznych w halowej piłce nożnej. Do zawodów tych zgłosiło się 16 zespołów, które podzielone były na cztery grupy po cztery zespoły w każdej grupie. Awans do półfinału mistrzostw z każdej grupy mogła wywalczyć tylko jedna drużyna. W grupie pierwszej najlepszy okazała się zespół Sitech Polkowice, w grupie drugiej Tristone Wałbrzych, w trzeciej NGK Ceramics Gliwice a w czwartej Teleskop Kostrzyn.
W meczach półfinałowych Sitech Polkowice pokonał Tristone Wałbrzych a Teleskop Kostrzyn okazał się lepszy od NGK Ceramics. W meczu finałowym Sitech zwyciężył z Teleskopem 2-0. Jest to już kolejny tytuł mistrzowski wywalczony przez zespół Sitechu Polkowice. W roku ubiegłym drużyna ta okazała się najlepsza w Mistrzostwach Polski Branży Motoryzacyjnej w piłce nożnej sześcioosobowej. Świetnie też spisała się drużyna Teleskop Kostrzyn, która zawsze w Mistrzostwach Polski Stref Ekonomicznych melduje się w czołówce. Coraz mocniej do ścisłej czołówki czołowych drużyn, rywalizujących w turniejach piłkarskich puka drużyna NGK Ceramics. Już w tych zawodach wydawało się, że zespół z Gliwic może uplasować się jeszcze wyżej.
Drugi dzień zawodów upływał pod kątem rywalizacji, w Międzybranżowych Mistrzostwach Polski Firm i Zakładów Pracy. W fazie finałowej mistrzostw ze wszystkich firm działających w strefach ekonomicznych, najwyżej  uplasował się zespół Magna Formpol Tychy, który w ¼ finału niespodziewanie, ale zasłużenie zwyciężył głównego faworyta mistrzostw zespół Sitechu Polkowice. W końcowej klasyfikacji drużyna z Tychów zajęła trzecie miejsce w stawce 64 drużyn.
Dziękując wszystkim drużynom za uczestnictwo w zawodach, zapraszamy jednocześnie na kolejne turnieje organizowane przez firmę Almar-Sport.